5 טיפים איך לנקות שטיח

שוב נשפך קפה על השטיח? שוב כתמי בוץ ולכלוך? צוות המומחים והמקצוענים בניקיון ב-5 טיפים כדי שתקבלו שטיח מרהיב כחדש ונקי מכתמים ולכלוך.

אז, איך מתחילים? שואבים היטב. שאיבה יסודית עם שואב אבק מכוון לעוצמה גבוהה שתסיר הסרה ראשונית של אבק וחול ככל הניתן מהשטיח ומכאן כמה אפשרויות:

  1. משחת אמה- כן, שחת אמה של פעם, עדיין מצויה ברוב המרכולים ונהדרת לניקוי שטיחים. מערבבים משחת אמה עם מים חמימים וסבון כלים בריכוז גבוה ומנגבים בתנועה סיבובית את שטח הכתם, מנגבים עם מטלית נקיה ולחה ומניחים לכתם כחצי שעה. חוזרים על הפעולה במידת בצורך. יש לשים לב- ניקיון זה מצריך שפשוף השטיח כולו לקבלת מראה אחיד באמצעות תמהיל החומרים הללו מאחר ומנקה באופן יסודי במיוחד, באם לא ינוקה כלל השיח, יוותר כתם נקי ומסביבו שטחים מלוכלכים.
  2. שואב מים – מכוון על עוצמה גבוהה על מנת להגיע לבסיס סיבי השטיח לניקוי עמוק ויסודי.
  3. חומרים מקצועיים- קיימים בשוק מגוון רחב של מוצרים מקצועיים לניקוי מקצועי לשטיחים, ניתן לפנות אלינו בנושא זה.
  4. מים וחומץ- כן, חומץ סינטטי ביתי 5% ביחס 3:1 למים, ממלאים בבקבוק ספריי, מתיזים על אזור הכתם, מנגבים בתנועה סיבובית באמצעות מטלית לחה ומנקים לאחר מכן באמצעות מטלית נקיה ולחה ממים בלבד. יש לחזור על הפעולה במידת הצורך ולהקפיד לנגב היטב.
  5. מהירות- חשוב מאוד, לנקות את השטח המוכתם במהירות האפשרית לאחר הכתמתו. במקרה כזה ניתן לנגב בתנועה סיבובית באמצעות מטלית לחה ונקיה. ככל שהזמן בן הכתמת השטיח לניקיונו מתארך- כך הכתם מתקבע בסיבי השטיח ויש להוסיף חומרים ופעולות להסירו.