תיבת הפנדורה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הלינקדאין מאיימת להפתח דווקא בתקופה הקרובה

ב14 לאוגוסט, 2022 צייץ בטוויטר Changpeng Zhao מנכ"ל Binance שבדף ה company שלו בלינקדאין רשומים מעל ל 7,000 עובדים כאשר בפועל רק 50 בערך הם אמיתיים – המשמעות של זה: מעל ל6,900 חשבונות סימנו שהם עובדים שם למרות שזה לא נכון והמחשבה על זה שזה יתחיל לקרות יותר ויותר בלי שתהיה השגחה על זה מעוררת חלחלה.

חשוב לומר שתופעה זו הייתה קיימת תמיד בלינקדאין, עוד בשלב בו אנחנו נרשמים ללינקדאין ועד לשלב התחזוק השוטף יש לנו את האפשרות לעדכן בכל עת את הפרופיל ולהוסיף מקומות עבודה רק שמה שקרה לאחרונה פלוס מה שקורה בלינקדאין השנה זה שילוב של שתי תופעות רעות מאוד ללינקדאין ולמשתמשים בלינקדאין.

אז מה היה לנו ולמה דווקא עכשיו זה הכי משמעותי

כדי לבחון באמת את הסיטואציה חייבים לקחת בחשבון שבשנה האחרונה לינקדאין הפכה ליעד המועדף לעברייני סייבר כשהיא מובילה בבטחה במקום הראשון ומאז הלינקדאין ב"מרדף" אחרי פרופילים פיקטיביים ופרופילים שמתנהגים בצורה חשודה ורק בשנה האחרונה היא סגרה לצמיתות מעל ל32 מיליון חשבונות לינקדאין כשזה צעד חסר פשרות וחסר תקדים בעליל, ואם אחרי זה תופעה כזו כמו שChangpeng Zhao מנכ"ל Binance אומר שקרתה אצלו קרתה באמת אז אנחנו באמת בבעיה, נראה שלינקדאין עשו כמעט הכל כדי לשפר את המצב וזה עדיין כאן.

הדילמה של לינקדאין

המצב החדש מעלה דילמה חדשה: מצד אחד זה באמת מצב שפוגע ב"חווית המשתמש" בלינקדאין בדגש על משתמשים משלמים, מה שקורה זה שמנהלי קמפיינים של קידום ממומן בלינקדאין מטרגטים עובדים בחברות גם על ידי גודל החברה ובמקרה דומה לשל Changpeng Zhao מנכ"ל Binance מתקבלת תוצאה לא נכונה ובנוסף זה בכללי זה יכול לספק דיסאינפורמציה לגביי גודל חברות וזה פוגע במהימנות של הלינקדאין שזה משהו שלינקדאין לא יכולה להרשות שיקרה במיוחד כשזו יכולה להיות רק ההתחלה.

מצד שני, אחרי שלינקדאין הפכה את המדיניות שלה לכל כך נוקשית היא פגעה בין היתר גם במשתמשים הקיימים בלינקדאין שלא מתחזים ושפועלים בדיוק לפי הכללים וחיזוק את ההגבלות והמכסות בלינקדאין יכול להשפיע לרעה על חווית המשתמש.

למה אפשר לצפות מלינקדאין?

עד היום מאז 2003 שהיא קיימת וכבר כמעט 20 שנה לינקדאין הראתה לנו שהיא יודעת לעשות שינויים ומאז שמיקרוסופט רכשה אותה השינויים והשדרוגים באים מהר מאוד אחד אחרי השני, כמו שזה נראה כרגע למרות שהלינקדאין עוד לא הודיעה או רמזה על כך היא תיתן למנהלים של דפי החברות בפלטפורמה את האפשרות לאשר מי כן עובד בחברה ומי לא.

אומנם מדובר ב feature מורכב שדורש השקעה מבחינת הלינקדאין ועדיין אלה הברירות שנשארו לה:
להמשיך עם המצב ככה אחרי שהמדיניות של הפלטפורמה כבר הפכה נוקשה מספיק.
לחזק את המדיניות עוד קצת ואז עוד משתמשים ייפגעו.
פתרון נקודתי.

מה שלא יקרה, לינקדאין בהחלט תספק תגובה, כמו שהיא תמיד עושה.

הכותב הינו אבי צדקה, מומחה לינקדאין מוביל, הבעלים של דוקטור לינקדאין – משרד שנותן שירותים לארגונים ולעסקים בכל מה שקשור ללינקדאין.