תחבורה ציבורית ביום העצמאות 2024 – כל העדכונים שאתם חייבים לדעת!

רוצים לדעת איך עובדת תחבורה ציבורית ביום העצמאות? בין אם מדובר על רכבות, אוטובוסים, מוניות ועוד סוגי תחבורה. הסיבה לכך שמדובר על אחד הימים החשובים במהלך השנה שקיימים.

יום העצמאות השנה נחגג בתאריך יום שלישי 14.05.2024, אמנם החג מתחיל בשעה 8 בערב יום לפני (יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל) ומסתיים ב-8 בערב היום.

בגדול בשנים אחרות, התחבורה הציבורית במהלך היום נעשית במתכונת מצומצמת מאוד, חלקית ואף לא פעילה בחלק מהמקרים. כך היא פועלת בדרך כלל – חוץ משנה זו שכמו שכתוב אסורה.

רכבת ביום העצמאות

הרכבת ביום העצמאות וגם ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל פועלת במתכונת מצומצמת למדי. היא אמורה לפעול אחת לשעה לרוב הקווים, ועבור שאר הקווים אחת למספר שעות במהלך היום.

מומלץ להתעדכן באתר רכבת ישראל.

אוטובוסים ביום העצמאות

בישראל יש מגוון רחב של מפעילי תחבורה ציבורית מסוג אוטובוס. ככלל, הם כולם עובדים במתכונת מיוחדת של מספר בודד של קווים ועד לאי פעילות מוחלטת.

מומלץ להתעדכן כאן:

הנתיב המהיר שאטלים ביום העצמאות

השאטלים פועלים במסגרת מצומצמת של סיום עד לפני תחילת העצמאות לא עובדים כלל היום העצמאות.

מוניות ביום העצמאות

מוניות למרות שהם מפוקחים, יכולים לקבע אם ומתי לעבוד עבור עצמם. חלק עובדים, חלק לא עובדים. ככלל, מדובר על תעריף עבודה גבוה יחסית לימים אחרים ולכן הרבה נהגים כן יעבדו.

מומלץ להתעדכן במספרי הטלפון של התחנות או באפליקציות.

הכרמלית בחיפה ביום העצמאות

הרכבת התחתית בחיפה עשויה לפעול ברוב הלילה במהלך יום העצמאות. מומלץ להתעדכן באתר הכרמלית.

הרכבת הקלה בירושלים ביום העצמאות

הרכבת הקלה בירושלים גם צריכה לפעול במסגרת מיוחדת, ואפילו גם ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, לפני העצמאות. נסיעה לטקסים בתעריף מיוחד ואף חינמי. בערב העצמאות היא פועלת ברוב הלילה. מומלץ להתעדכן באתר כפיר, המפעילה של הרכבת הקלה.