4 טיפים לראיון בשגרירות להוצאת ויזה לארה"ב

ויזה לארצות הברית היא אשרת הגעה המונפקת על ידי שגרירות ארצות הברית או הקונסוליה שלה ומעניקה לנושא הוויזה את הזכות להגיע לתחומי ארצות הברית ולהגיש בקשת כניסה.

תיירים, אנשי עסקים וכל אזרח מדינת ישראל, המבקשים להגיע לארצות הברית, מחויבים לעבור דרך שגרירות ארצות הברית בישראל.

המבקשים ויזת אורח חייבים להוכיח כי הם עומדים בתנאים שהוגדרו על ידי מחלקת ההגירה (Immigration and Nationality Act). הסיבה לכך היא שעל פי החוק האמריקאי, כל מי שמבקש ויזת אורח הוא מהגר פוטנציאלי. מסיבה זו חלה על הפונים לקבלת ויזה חובת ההוכחה כי הם אינם מתכוונים להגר לארצות הברית.

הנה כמה טיפים שאתם חייבים לדעת:

1. מילוי ושליחת טופס בקשה

מלאו את טופס הויזה – הקפידו לענות על כל השאלות בדיוק מקסימלי ובכנות.
צרפו את המסמכים הדרושים, וקבעו ראיון באתר השגרירות.

2. תיאום מועד הראיון בשגרירות

על מנת לתאם ראיון יש להיכנס לאתר השגרירות ולקבוע תור על ידי מילוי פרטים שכוללים את מספר הטופס DS160 שלכם.

3. הגעה לראיון בשגרירות ארה"ב

הגיעו לראיון עם המסמכים הדרושים: אישור על התשלום של האגרה, אישור שמעיד על כך שמילאתם את טופס הבקשה, מכתב הזמנה לראיון, תמונה צבעונית ואיכותית לויזה  בגודל 5X5 ס"מ (על פי הדרישות של הויזה – שימו לב שזו אינה תמונת פספורט רגילה ושיש לה דרישות מדויקות) ודרכון בתוקף.

הקפידו להתלבש באופן הולם, להשיב על כל השאלות שאתם נשאלים ולהתנהג בנימוס ובכבוד למראיין. בתום הריאיון תמסר לכם התשובה בידי קצין ההגירה אם בקשתכם לויזה אושרה.

קבלת אישור ויזת תייר לארה"ב מותנה בהצגת קשרים למדינת ישראל היכולים להעיד כי מטרת ביקורכם בארה"ב הוא לצורך תיירות בלבד ואין בכוונתכם להגר לארה"ב.

4. ברוב המקרים הראיון אורך מספר דקות בלבד ובסופו החלטת הפקיד.

רוב דחיות בקשות הוויזה של אזרחי ישראל נגרמות בגין העובדה שהמועמד לא הצליח לשכנע את המראיין כי הוא מתכוון לחזור לארץ בתום ביקורו באמריקה. למרבית הנדחים עבר פלילי, בעיות סמים וכדומה. יחד עם זאת, יש ישראלים המדווחים כי למרות שעמדו בסף הדרישות והציגו בפני הקצין הקונסולרי את הטפסים הנדרשים לא זכו באשרת כניסה וזאת מבלי לקבל סיבה.

על מנת להגדיל את סיכוייך לעבור את הראיון בהצלחה, תקבל/י הדרכה מלאה לפני הראיון המסבירה את הלבוש איתו מומלץ להגיע לשגרירות, הגישה בה צריך לגשת לראיון ובעצם כל ההיבטים האפשריים כדי להשלים את התהליך בהצלחה. במידה ובקשתכם לויזה אושרה הדרכון שלכם ילקח ממכם וישאר בשגרירות ארה"ב על מנת להנפיק עליו את הויזה לארה"ב.

הכתבה נכתבה על ידי חברת רפדה.