משבר השומן בתקופת הקורונה?

היי כולם אז קודם כל על עצמי, אני שיר בת 26 מעמק חפר, מאמנת כושר ומאמנת לתזונה אישית במשך שנתיים. למעשה אם להיות כנה, בעולם הספורט אני מאוהבת קשות מאז שאני זוכרת את עצמי.

התחלתי בכדור-סל, המשכתי עם ריקוד ובשנת 2018 נכנסתי לסצינת ריקודים לטיניים וזאת האהבה שלי כיום.

תזונה-זה כבר סיפור אחר. מאז ומתמיד התחבטתי עם הנושא הזה שמבלבל את כולנו ותקנו אותי אם אני טועה.. כבר שנים! למעשה כל שבוע יוצא מאמר חדש שיוצא בהצהרות חדשות על ברוקולי או ארוחת בוקר משמעותית או כל דבר אחר שכמובן סותר את השני.

אני הבנתי שאין מנוס מלחקור! ללמוד ולקרוא! ושוב פעם ללמוד. את כל המאמרים, התוספים, לעשות היכרות עם חברות התזונה והעיקר להבין ולדעת.

"תקופת הקורונה" שיבשה לנו את הצורה, הלחץ גובר המקרר נפתח באופן שוטף וההתלבטות אם לאכול בעוד 5 ד'ק או 10 דק' חייבת להפסק! מה עושים ואיך מתמודדים?

אז לפניי הכל הייתי רוצה לצעוק ולומר לכם בקול רם: "אין קיצורי דרך, אין קסמים. יש עבודה והיא מלאה באתגרים ואם תשקיעו תסיימו את התהליך שלכם ואת השינוי שאותו בחרתם לעשות, כאשר אתם עשירים עשירים אתם שואלים ? בהצלחה! באהבה! ויותר מהכל בגוף שלכם כמו שהוא לא היה מעולם!!".

דבר נוסף ואולי לא פשוט בכלל .. שליטה! ואם אפשר גם מוטיבציה! אני מניחה שלכל זה תרצו להוסיף כמובן גם הכוונה, מה אוכלים? כמה מתאמנים? ואיך אפשר אחרת בזמן שהשגרה חדלה מלהתקיים ופסח לא דילג על התקופה הזאת.

אז בכל זאת..? הצילו?!

1. סבלנות

לאחר ניסיונות לא פשוטים בכל נושא התזונה עם מתאמנות ואנשים בכלל הבנתי מהר מאוד כי כל אדם הוא שונה..מה שמתאים לי, לא יתאים לאחר! קצב הירידה שלי אינו זהה לשני. וחשוב יותר מהכל הוא אורח החיים! אשר שונה לחלוטין אחד מהשני.

ועכשיו שכל המשפחה בבית בייחד ב"שמחה ובששון, באחווה ואהבה" אנחנו נחשפים לתזונה שונה ומגוונת מצד כל בני המשפחה וכאן נכנסת השליטה, קיבלתם החלטה לשנות? תעמדו בה באופן עקבי ושוטף .

טיפ חשוב ! אני מציעה להוריד לחץ מצפייה בבחורות בביקיני ולדמיין את עצמכן שם וגם בנים שצופים בבנים גדולים ו"מרובעים", לנשום עמוק ולהבין כי הזמן משחק פה חלק מרכזי בתהליך וכל עוד אתם דבוקים בדרך שאיש מקצוע או אתם הכתבתם לעצמכם ,לעולם אל תורידו רגל מהגז,סבלנות!

בכל זאת הדרך אל היעד לא מתממשת בלחיצת כפתור לצערינו הרב.

2. כמה ספורט לעשות?

שימו שעון מעורר! 4 פעמים בשבוע קומו על בגדי ספורט , לאחר התארגנות הבוקר הכינו מצרכים לארוחת הבוקר של "אחריי", מלאו בקבוק מים של 2 ליטר .שימו טיימר ל 45 דק' והתחילו לנוע בכל דרך שהיא ואם זאת לא בקשה גדולה מדיי השתדלו להזיע .למה 4 פעמים ולא 2 כמו ההמלצה הרגילה ?

בימי הקורונה אנוחנו בעיקר בבית, המשמעות היא שאנחנו וזזים פחות ועל כן חשיבות התנועה של הגוף מוכפלת!!

טיפ חשוב!- פעמיים מתוך ארבעת האימונים יש צורך בלהתקדם לשלב הבא- הרבה אירובי דופק מהיר
בשילוב עם תרגילי כוח.

3. הסוד להצלחה- עקביות

לגוף האדם לוקח זמו להתרגל לשינויים ! לקום ב 5 בבוקר/ להפוך לטבעוניים/נהיגה ועוד . כמה זמן? לפחות 21 יום! אותו הדבר גם מבחינת התזונה כיתבו לעצמכם את התפריט על המקרר ,הצמדו אליו!!

הקפידו עליו לפחות שבועיים, תראו מה עשה לכם טוב מה פחות ואיך אתם יכולים להתאים את עצמכם אליו . המשיכו עוד קצת ותגיעו ל 21 יום.

4. ידע זה כוח

התייעצו עם איש מקצוע ייתכן והוא יראה לכם דרך שלא הכרתם או לא ידעתם.

בתחום הפיטנס – ישנם מאות תרגילים ואלפי סרטונים חשופים ובחינם לביצוע פעילות גופנית. נראה קל ופשוט אבל מנסיון אני יכולה לומר שספורט הוא דבר שעלול להיות מסוכן לגוף ועל כן יש חשיבות רבה בביצוע נכון , מקצועי וגם יעיל של התרגיל שאותו תרצו לבצע.

על מנת לא להפצע יש חשיבות בהבנה מלאה של התנועה ובמידה ואינכם מצליחים או מתקשים להבין,המנעו מלבצע אותה.

טיפ חשוב! מתאמנים חדשים בבית? בצעו תרגילים פשוטים ולא מסובכים מדיי עם כמות חזרות גדולה יותר –
בין 3- 4 חזרות ובכך שמרו על כושר ללא פציעה חלילה .

5. תחייכו, תתמכרו

אני רוצה לספר לכם ספורט זה משהו שאנו לומדים לאהוב עם הזמן (כמו סושי או קפה) וצריך להתחיל במשהו ולייצר תחושת מחוייבות אליו. אולי לחלק מכם יהיה צורך ב"להכריח" את עצמכם בהתחלה.

שימרו על אנרגיות חיוביות ,תאהבו את העובדה שאתם מתאמנים, תהנו מהתנועה של הגוף! שימו רק מוסיקה שאתם אוהבים ,תגדירו זמן לאימון ,תאהבו את עצמכם בתזוזה תרגישו כל שריר ושריר ותעופו על עצמכם!!!

זה לא פשוט אבל אפשרי! וזיכרו שלא לאהוב את הגוף שלכם קשה יותר מכל ספורט שתעשו ב 45 ד'ק.
בהצלחה.

אהבתם?

  • טיפים והמלצות כושר ותזונה באינסטגרם – shir_pery_fitness
  • בדף שלי – http://shir-pery-fitness-1.mozello.co.il/page-4