מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה?

מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה? מהו פטור ממס הכנסה? למי מגיע פטור? מה התהליך? איך אפשר להפוך את התהליך לפשוט?

קבלת פטור מתשלום מס הכנסה

על פי החוק במדינת ישראל, כל אדם שסובל מבעיה רפואית או נכות עשוי להיות זכאי לפטור ממס הכנסה. הזכאות עשויה להעניק לך לא רק פטור עתידי אלא גם החזר רטרואקטיבי (שבע שנים אחורה). הסכום הזה יכול להיות נכבד ולהגיע עד למאות אלפי שקלים.

האם אני זכאי לפטור?

החוק מגדיר קריטריונים קבועים שלפיהם נקבע מי זכאי לקבל פטור ממס הכנסה:

  • בעל או בעלת נכות רפואית שנקבעה לצמיתות או לטווח זמן של 185 ימים ויותר.
  • דרגת נכות שנקבעה למאה אחוזים לליקוי בודד או תשעים אחוז למספר ליקויים משוקללים.
  • דרגת הנכות נקבעה על פי חוקים שהוגדרו – נכי צה"ל ועוד.
  • בעלי ובעלות תעודת עיוור או לקויי ראייה.
  • כל אלה, בתוספת התנאי שמדובר בבעלי הכנסה שחייבים בתשלומי מס.

חשוב לדעת שמוות של אדם הזכאי לפטור אינו עילה להפסקת התהליך. אם האדם יימצא זכאי להחזר כספי, גם לאחר מותו, הכסף יגיע ליורשיו החוקיים.

איך אפשר לבדוק זכאות?

ניתן לפנות לוועדה רפואית מטעם מס הכנסה גם אם אינך עונה על הקריטריונים, אם ישנו מידע נוסף שעשוי להשפיע על החלטה לקבלת פטור ממס הכנסה. אבל – לוועדה חשוב לבוא מוכנים! אסור לוותר על ייעוץ מקצועי. מומחים יכולים לסייע לך בהכנה וילוו אותך יד ביד לאורך כל התהליך.

איך מתבצע תהליך קבלת פטור?

התהליך מתחיל בהגשת טופס בקשה. אם הנכות כבר הוכרעה על ידי ביטוח לאומי, צריך לצרף צילום פרוטוקול של הוועדה שקבעה מהם אחוזי הנכות. את המסמכים יש למסור במשרד פקיד השומה. לעיתים יהיה צורך לעבור גם ועדה רפואית.

אפשר להפוך את התהליך לפשוט

נכון, על פניו מדובר בתהליך מסובך ובירוקראטי, אבל זו לא סיבה לוותר על מאות אלפי שקלים שאולי מגיעים לך. הבשורה הטובה היא שאת התהליך אפשר להפוך לפשוט הרבה יותר! מומחים נמצאים כאן בדיוק בשביל המשימה הזו.

הם יכינו אותך לוועדות רפואיות עם עורך דין של החברה ויילוו אותך לאורך כל הדרך על מנת לסייע לך למצות את זכויותיך ולקבל את כל הכסף המגיע לך. מומחים יכולים לספק לך סיוע בכל ההתנהלות מול מס הכנסה וביטוח לאומי וקבלת פטור ממס הכנסה.

הכתבה נכתבה מטעם חברת בשביל הזכויות בעמ – חברה לסיוע ומתן שירות על בסיס הצלחה בלבד.