איך להצליח בלימודים ובמתמטיקה, בלי להיות לחוצים ממבחנים וללמוד כל היום?

אנחנו רוצים לספר לכם על המיזם שלנו, עמוד אינסטגרם ייחודי שנותן ערך פרקטי להצלחה בלימודים ובמתמטיקה. אז היי, אני רועי תורג'מן (ויש כאן עוד מישהו שתגלו עוד מעט מי הוא). תלמיד כיתה ט' בתוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה, ובן 15.

אבל לפני שאצלול לעומק ואספר על התוכן שאנחנו נותנים בעמוד, אסביר למה פתחתי אותו בכלל. (ולמה דיברתי בהתחלה ב-אנחנו?)

אני מאוד סקרן ואוהב לנסות ולגלות דברים חדשים. כיף לי לעזור לאנשים וללמד אותם (בדרכי למידה חדשניות). מתמטיקה מעניינת אותי, הרי לא סתם אני בתוכנית לנוער מוכשר במתמטיקה 🙂 ראיתי הרבה חברים מיואשים.

ממבחנים (הם היו מאוד לחוצים ולא ידעו איך/מתי/איפה/עם מי/למה ללמוד), וזה התיש אותם נפשית ופיזית.

מדרך הלמידה בכיתה הם השתעממו ממנה מאוד: המורה הייתה משעממת ולא לימדה את החומר "בגובה העיניים" ובצחוקים, אלא בדרך מתנשאת שמשדרת לכולם שמי שלא מבין את החומר שהיא מלמדת הוא אידיוט. בנוסף, המורה בבית הספר לא באמת מתעניינת בתלמידים, אלא רק בציונים שלהם. וזאת טעות ענקית..

הבטחתי שאספר למה כתבתי בהתחלה "אנחנו", נכון? אז יאללה..

כחודש וחצי אחרי פתיחת העמוד, פנה אליי רן ברש. תלמיד כיתה י"א, בן 17, וסיים בכיתת מחוננים את הבגרות במתמטיקה (בכיתה י'). דיברנו קצת על החזון של כל אחד לגבי העמוד "ובדקנו אחד את השני", ובסוף החלטתי להגיד "כן" לבקשה שלו.

השינוי שעבר העמוד מהשנייה הזאת, הוא מטורף:

קבוצת הווצאפ שפתחנו התפוצצה והתחילה להכיל יותר ויותר אנשים. נתנו הרבה יותר ערך בסטורי ובפוסטים (לגבי זה אפרט ממש עוד מעט). כמות האנשים שהאמינו בעמוד שלנו גדלה בקטע הזוי. ובכללי, העמוד התחיל לגדול בקצב מטורף, מהרבה בחינות.

אז עכשיו אני ורן מנהלים את העמוד ביחד 🙂 וזאת הסיבה שכתבתי אנחנו. עכשיו, אספר לכם על התוכן המטורף והפרקטי שאנחנו נותנים בעמוד:

  • פוסטים פרקטיים שיעזרו לכם כל כך בשני דברים: לימודים כלליים, מתמטיקה בפרט. סרטון בכל שבוע
  • ועכשיו קצת אדבר על הסטורי: בכל יום עולה חידה יומית ועובדה חדשה על מתמטיקה. חוץ מזה, אנחנו עושים גם שאלות ותשובות 🙂
  • ובדיירקט (בפרטי): אנחנו עונים לכל שאלה ששואלים אותנו, בצורה הפרקטית ביותר שאפשר.

עכשיו, ניתן לכם 2 טיפים מטורפים בנושאים שונים

  • הטיפ הראשון שניתן לכם, יעזור מאוד ללחץ לפני מבחנים: ביום של המבחן תעשו כל דבר שלא קשור אליו. (תראו נטפליקס, תדברו עם חברים, וכל דבר אחר שלא יזכיר לכם את המבחן).
  • הטיפ השני שניתן לכם, הוא במתמטיקה 🙂 ובעיקר בגיאומטריה. כשאתם לא מצליחים שאלות בנושא מסוים, מה שאתם צריכים לעשות זה- לחזק את החולשות שלכם.

לדוגמה, בגיאומטריה: תבינו במה אתם הכי מתקשים ותחזקו את זה- (בכתיבת טענה ונימוק/בכתיבה מסודרת וברורה/בזכירת המשפטים/בזכירת תכונות של מרובעים או משולשים וכו'…).

אז לסיום, מי כאן היה רוצה להפוך את לימודי המתמטיקה להרבה יותר קלים בשבילו? ולהפסיק להיות לחוץ ממבחנים, וסופסוף לדעת איך ללמוד אליהם? 

הכתבה נכתבה על ידי רועי תורג'מן.