חיתוך לייזר – כל היתרונות ולמה כדאי

בעבר, תהליך החיתוך נעשה תמיד עם להבים בצורת חותכים בגדלים ומשקלים שונים. זה גרם לרוב לחיתוך שגוי ולעיתים להריסת החפץ. כיום עם התקדמות המדע והטכנולוגיה, שיטת החיתוך השתנתה מאוד.

כעת נעשה שימוש נרחב בקרני לייזר כדי לחתוך חומרי גלם שונים.

מהו חיתוך לייזר?

קרני לייזר אלו יכולות לחתוך דרך חומרים לא מתכתיים כמו גם כמה חומרים מתכתיים. הטכנולוגיה המשמשת לכך היא פשוטה. קרני הלייזר פולטות חום. קרניים אלו מונחות ומקובצות, ואז הן פוגעות במקום המיועד לחיתוך.

מגע קרני הלייזר, ממיס את החומר עד לנקודה שבה הוא מתחמם לנקודת האידוי שלו והוא ממש מתפצל. זו הסיבה שתהליך זה נקרא גם תהליך הפיצול.

יתרונות של חיתוך לייזר

חיתוך בלייזר הוא טכניקה בטכנולוגיה גבוהה שיש לה יתרונות שונים. הנה כמה.

1. דיוק

קרני לייזר מדויקות ביותר מונחות יחד עם מידות מדויקות ואין סיכוי שמשהו בתהליך ישתבש. עם זאת, אין כאן מקום לטעות אנוש. קרני הלייזר ממוקדות אל עבר החומר שאותו יש צורך לחתוך.

החלון לאי-דיוק קטן מאוד, מ-0.003 מ"מ עד 0.006 מ"מ לעומת 1 מ"מ עד 3 מ"מ עבור שיטות חיתוך אחרות. חותכי לייזר הם הכלים הטובים ביותר אם אתה דורש דיוק רב.

2. זמני אספקה ​​נמוכים ועלויות נמוכות יותר

חיתוך בלייזר הוא לא רק היי-טק, הוא גם זול במיוחד. הוא לא דורש התקנה של מכונות נוספות, כל מה שאתה צריך זה חותך לייזר ותוכנה שניתן להתאים בקלות למחשב.

לא רק העלויות הראשוניות נמוכות, גם התחזוקה שלהן מינימלית. אין לו משטחים ואין להבים שצריך להחליף כל הזמן.

3. קל לשימוש

חיתוך בלייזר יכול להתמודד עם כל העבודות ללא קשר למורכבותן. עם סכמטיקה נכונה, חותך לייזר יכול להתמודד עם כל עבודה, כל חיתוך וכל גיאומטריה עם התוצאה המדויקת ביותר.

4. מקסימום ייצור עם מינימום פסולת

בגלל הדיוק הגבוה כל כך, ניתן להשתמש ביריעות החומרים למקסימום. יש מעט מאוד בזבוז. זה מאפשר לך להקדיש תקציב נמוך יותר עבור הפרויקט שלך. אתה יכול לייצר יותר וחומר הגלם שלך מנוצל פחות.

5. לא גורם נזק או עיוות

תפיסה שגויה כללית היא שחום יכול להזיק לחומר שבו אתה משתמש. זה לא נכון. החום אינו גורם נזק לאזור היעד. זה לא גורם נזק בכלל לא משנה כמה דק החומר.

6. רבגוניות החיתוך היא נהדרת

חותך לייזר יכול לחתוך כמעט כל דבר, רוב החומר הלא מתכתי וחלק מהחומר המתכתי. אז, לא משנה מהו סוג החומר, הוא חותך בקלות בצורה שאתה רוצה שהוא יהיה.

רק צריך לדעת איך להשתמש בתוכנה ובחותך הלייזר כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר האפשריות.

הכתבה נכתבה על ידי תומר מחברת פיקסלים.