וואטסאפ ביזנס (WhatsApp Business) – מדריך כך תוכלו ליצור חשבון לעסק שלכם

יש לכם עסק (קטן, בינוני או גדול)? אפליקציית וואטסאפ ביזנס היא כלי מעולה עבורכם ליצירת חשבון המיועד לעסק שלכם שבה תוכלו לדבר עם הלקוחות שלכם. השירות הושק בשנת 2018 ומאז התפתח בצורה דרמתית גם בישראל.

כך תיצרו חשבון עסקי בווטאספ.

מה זה וואטסאפ ביזנס?

וואטסאפ ביזנס או וואטסאפ עסקים (באנגלית כותבים את זה WhatsApp Business) היא האפליקציה של החברה המיועדת לעסקים קטנים, בינוניים או גדולים. באמצעות האפליקציה, גם אתם כבעלי עסק או מנהלי מחלקה ייעודית בתאגיד, יכולים להיות בקשר עם קהל היעד הרלוונטי עבורכם.

עסקים קטנים משתמשים בכלי הזה בתור ערוץ תקשורת או ערוץ שיווקי נוסף, כך שהלקוחות יכולים ליזום שיחה דרך הוואטסאפ, מה שמאפשר לאותם עסקים להציע להם מוצרים או שירותים.

האפליקציה הרגילה אינה מתאימה לעסקים, משום שאין לה כלים המיועדים לעסקים. לפיכך האפליקציה העסקית מאפשרת ליצור חשבון עסקי, הוספת פרטים אודות העסק, יצירת הודעות מותאמות ואוטומטיות, יצירת קטלוג ייעודי של המוצרים או השירותים ואפילו לקשר בינה לאפלקציות אחרות כמו עמוד פייסבוק לדוגמה.

למי זה מתאים?

וואטסאפ ביזנס מיועדת לכל עסק קטן או בינוני או גדול, שמציע מוצרים או שירותים (נ.ב. מתאים גם למי שמוגדר עובד עצמאי). אך למרות שמה, האפליקציה מתאימה גם למי שאינו עסק כגון ארגון או גוף מסויים.

כמה זה עולה?

ווטסאפ לעסקים לא עולה כסף בכלל. כן, שמעתם נכון – השירות ניתן בחינם לכל עסק שמעוניין בכך.

אבל, לעסקים גדולים יותר, יש כלים מתקדמים, כמו התממשקויות עם מערכות טכנלוגיה אחרות, והדבר בתשלום.

לאילו מטרות אפשר להשתמש בשירות?

וואטסאפ ביזנס מתאימה בתור ערוץ תקשורתי בין בית העסק לבין הצרכן. לכן היא מתאימה:

  • ערוץ שיווקי לתחילת השיחה עם לקוחות.
  • ערוץ מכירה של מוצרים או שירותים.
  • מתן שירות לקוחות או תמיכה.
  • מקום לקבלת עדכונים כגון הזמנת תורים, קבלת מידע על משלוח, שליחת חשבוניות או הצעות.
  • ועוד..

איך לפתוח חשבון וואטסאפ ביזנס?

כדי שתוכלו ליצור חשבון עסקי בוואטספ, עליכם קודם כל להוריד את האפליקציה מחנות האפליקציות פליי של גוגל או אפסטור של אפל, ואז להתקין אותה במכשיר הטלפון שלכם.

לאחר מכן, אתם צריכים צריכים לאמת את מספר הטלפון שהוא יהיה מיועד לכך: אפשר להשתמש במספר טלפון של האפליקציה הרגילה או במספר טלפון חדש (טלפון נייד או טלפון נייח). האימות מתבצע רגיל, על ידי שליחת SMS למספר או התקשרות.

אם בחרתם להשתמש במספר הטלפון של האפליקציה הרגילה, אז המספר יועבר לחשבון העסקי. אך צריך לבצע גיבוי בגוגל דרייב כדי להעביר את כל ההיסטוריה והצ'אטים לאפליקציה העסקית.

לאחר מכן, אתם צריכים ליצור את החשבון העסקי שלכם, להזין שם העסק, לוגו, קטגוריה ופרטים נוספים.

בשלבים הבאים אתם יכולים לערוך את הפרופיל שלכם, להוסיף מידע נוסף כמו כתובת אתר אינטרנט, קישור לפייסבוק, הודעות אוטומטיות או ברוכים הבאים, יצירת קטלוג מוצרים ועוד. אפשר לקרוא על פרטים אלו ועל נושאים מקיפים ומתקדמים יותר דרך המדריך על וואטסאפ ביזנס באתר נטולינק.

דרך אגב, אתם יכולים גם ליצור קמפיינים בפייסבוק או באינסטגרם כדי להביא את הלקוחות ליצור איתכם קשר ישירות דרך האפליקציה. בנוסף, תוכלו ליצור קישור לוואטסאפ להוספה באתר או ברשתות חברתיות.