הילדים משגעים אתכם בתקופת הקורונה? יש לזה פיתרון

ילדים נוהגים לשגע אותנו, ההורים, ובמיוחד בתקופה שכזו, בה כולנו מוכרחים להשאר בבתים עם הילדים ולחשוב מה אפשר לתת להם לעשות בבית מבלי שהם יפריעו לעיסוקינו.

אנחנו תמיד חושבים שכדאי להרחיק את ילדינו ממסכים, אך עם קצת היכרות עם משחקים חינוכיים ניתן לגרום לילדים שלנו גם ללמוד תוך כדי.

אני לדוגמה נוהגת לתת לבני (בן 8) 2 שעות מסך ביום. בזמן הזה הוא יושב ולומד בהנאה מול המחשב, ואני מדי פעם מציצה כדי לוודא שהכל בסדר.

נשמע לכם לא הגיוני? איך ילד ספורטיבי ופעלתן, שמרבה לריב עם אחותו הקטנה, מוצא את עצמו מתרכז בפעילות חינוכית במחשב? אתם לא היחידים. אני תהיתי זאת בעצמי.

ברשת מסתתרים משחקים ישראליים חינוכיים מאוד, עם חידונים מלמדים (בין אם זה אנגלית, או אפילו היסטוריה) ותוך כדי המשחק הילדים מקבלים ״צ׳ופרים״. מעין כסף וירטואלי ובגדים וירטואלים.

וכמו בחיים האמיתיים, שום דבר לא בחינם.

לפני כשבוע ליעד בא אליי עם בקשות לרכישת מינוי לאתר. בתור אינסטינקט ראשוני פסלתי את זה. לא הסכמתי לבזבז כסף על משחק מחשב.

לאחר מכן חשבתי עם עצמי. אנו נמצאים כרגע בתקופה לא פשוטה, הרבה מאוד עסקים ישראליים קורסים, ומאחר וזה אתר ישראלי החלטתי שדווקא זאת תהיה הסיבה שהוא יקבל את אותו המינוי לאתר.

עם טיפת מחשבה, הבנתי שהאתר הזה, הוא לא רק שסיפק לי פיתרון חינמי ושקט שעתיים ביום למשך הרבה מאוד חודשים, אלא גם סיפק פיתרון חינוכי עם ערך מוסף ודגש לערכים ובטיחות באינטרנט.

אלו נושאים שאפילו אני לא התעמקתי עליהם עם בני מעולם, ולמרות שכתובים שם מידעונים שהם דיי מובנים מאליהם בשבילנו, בשביל ילדים זה דווקא לא מובן מאליו כלל וכלל.

* האתר עליו כתבתי הוא אתר בשם ״טרופי״,  אתר שפשוט נותן לי שקט נפשי. לכן החלטתי להמליץ עליו לכולם. וכשאני אומרת לכולם, אני מתכוונת כאן לכל הורה שמרגיש שהוא חייב רגע שקט. ולכל ילד שמרגיש שללמוד זה לא כיף. אני בהחלט ממליצה על האתר הזה ושאפו ענק ליוצריו.

הכתבה נכתבה על ידי דליה גמליאל.