בחירת גופי תאורה לבית: כך תעשו את זה נכון

רוצים להתחדש ולהחליף את גופי התאורה בבית או פשוט לקנות חדשים? יש כמה עניינים שכדאי לקחת אותם בחשבון בעת בחירת גופי תאורה לבית. העניינים ידועים למדי, אך בכל זאת חשוב שתדעו אותם.

גופי התאורה בבית משפיעים על האווירה השוררת בבית, הם יוצרים לנו את התחושה שאנחנו רוצים להרגיש בכל מקום, וגם להיות מותאמים למטרה העיקרית אשר היא משמשת. מעבר לכך, כמובן שגוף התאורה נועד, בעיקר להארה ולהוספת אור בבית.

לפני שאתם מחליטים לקנות תאורה לבית, מומלץ קודם כל לוודא היכן אתם רוכשים ואיך. השיטות הידועות הן קנייה דרך חנויות תאורה מקצועיות או דרך חנויות כל בו לבית, או רכישה אונליין באינטרנט. כמובן שההמלצה היא לבצע רכישה בחנויות מתמחות, מאשר שהן כוללות מבחר גדול יותר, יש סוגים ודגמים רבים ומעבר לכך היועצים מתמחים בתאורה, כך שתוכלו לקבל מענה לשאלות. אגב, לא חובה דווקא חנות פיזית, גם בחנות תאורה באינטרנט תוכלו להנות מכל היתרונות האלה ומיתרונות נוספים.

איך בוחרים תאורה לבית?

גופי תאורה חשוב לקנות בדיוק כמו שקונים מוצרים אחרים לבית כדוגמת רהיטים, מקררים, תנורים, מזגנים, טלוויזיות ועוד. התאורה צריכה להתאים לקו העיצובי של הבית ולפריטים האחרים בבית.

כך תבחרו את גופי התאורה לבית:

  • סוגי תאורה – יש כמה סוגי תאורה לבית, נהוג לומר שיש תאורה עיקרית שהיא התאורה שנועדה להאיר בצורה חזקה אזורים גדולים בבית ויש תאורה משנית שהיא נועדה להאיר אזורים מסויימים או פשוט ליצור את האווירה הרצויה.
  • גווני תאורה – אם שמעתם על אור חם אור קר, אור לבן וכדומה, אז כדאי שתדעו שיש כמה גוונים לתאורה, הכוונה לאור המופק מהנורה. כאשר אור חם הוא נעים יותר ליצירת אווירה רגועה ואור קר מתאים לאווירה של עבודה. אפשר לשלב עם תאורה CCT המאפשרת החלפת גווני תאורה.
  • סוגי גופי תאורה – יש מגוון סוגים של גופי תאורה, בין אם הם צמודי תקרה קיר או חומה, תלויים, עומדים, שקועים ועוד. כאשר צמודים חסכוניים במקום, שקועים מתאימים לפני שיפוץ ותלויים טובים גם לחלוקת חללים בבית.
  • גודל חלל החדר – כל חדר בבית (חדר רגיל, סלון, פינת אוכל, אמבטיה ומקלחת, מטבח וכד') יכול להיות בגדלים שונים ולכן חללים גדולים באופן טבעי יצטרפו תאורה חזקה יותר ולעיתים גם כמה כאלו.
  • סגנונות עיצוב – אם יש לכם עיצוב מינימליסטי, עיצוב מודרני, עיצוב נוסטלגי או כפרי, אז כנראה תרצו שגם גופי התאורה יהיו תואמים כדי שישתלבו בצורה מעולה.
  • חיסכון בחשמל – במיוחד כאשר מחירי החשמל עולים, כדאי לשקול גופי תאורה חסכוניים יותר, עם תאורת לד, בעוצמה ובחוזק המתאים כדי להאיר את האזור הרצוי. כך שיהיה אור לא חזק מדי ולא חלש מדי.

כאשר מגיעים להחלטה היכן קונים גופי תאורה, כדאי לפנות לחנות תאורה, כפי שכתבנו. כיום אפשר לקנות גופי תאורה איכותיים ישירות דרך אתר האינטרנט ולקבל משלוח מהיר עד הבית או פשוט לאסוף בתוך הסניף המקומי.