איך לנקות חלודה מהשירותים?

צוות מקצועני הניקיון ב-5 טיפים שיהפכו את סימני החלודה באסלה לניקיון בוהק.

אסלה, אחד המקומות השימושיים ביותר בבית, במשרד ובכל מקום. מים רבים מוזרמים בה ופעמים רבות עקב שלל סיבות מצטברים בה כתמי חלודה ואבנית. בכדי להפוך את האסלה לבוהקת ונקיה חלודה ואבנית, נכון שאין בכך משום מפגע הגייני אך זהו בהחלט מטרד אסטטי וישנם כתמים עקשניים המצריכים טיפול יסודי נוסף מעבר לפתרון השכיח שכולנו מכירים, האקונומיקה. צוות מקצועני טוטל קלין כאן אתכם ב-5 טיפים שיחזירו את הברק לאסלה שלכם:

  1. חומץ ואבקת סודה לשתייה- כן, חומץ סינטטי 5% לשימוש ביתי, נודע ביכולותיו לפרק כתמי חלודה ואבנית, גם הקשים ביותר. שיפכו חומץ על מקום הכתם, השרו לרבע שעה ואז יבשו היטב באמצעות נייר סופג או מטלית יבשה, שפכו אבקת סודה לשתייה על ספוגית הניקוי וקרצפו היטב להסרה יסודית. שיטפו במים חמימים והרי לכם אסלה מבריקה ונקיה מכתמים.
  2. ניאגרה- נזילה בניאגרה גורמת לנזילות, יש לוודא כי הניאגרה תקינה ואינה נוזלת למניעת כתמי חלודה ואבנית.
  3. מלח לימון- נודע בתכונותיו לפרק כתמים, גם הקשים ביותר. יש לייבש היטב טרם השימוש, לפזר באזורי הכתם ולשפשף באמצעות סקוץ' בסיום הפעולה לשטוף במים נקיים.
  4. חומצה 00 – כל מה שמכיל חומצת מלח ולנסות לייבש קודם כל את המקום כדי שהחומצה תבוא במגע ישיר לנגע שצריך לטפל בו החומצה תוקפת טוב מקום יבש לייבש עם נייר ואז לתקוף עם חומצה סקוטץ קשה ירוק או שחור ולהתחיל לשפשף בדרך כלל עוזר אם זה לא עושר אז לנסות עם קוקה קולה עוזרת אבל הוא תהליך איטי יותר. בעזרת סקוטץ וכל פעם קוקה קולה עוזר אפשר גם לספוג קוקה קולה על סמרטוט ולהדביק על הנגע ומידי פעם לטפט.
  5. קוקה קולה- כן, קראתם היטב, המשקה, קוקה קולה, תורם לפירוק כתמים, אם כי ברוב המקרים מצריך חזרה על פעולת השריית האסלה מספר פעמים בקולה למקסום תוצאות. מתחילים בייבוש מוחלט של האסלה, שופכים קולה ומשרים כרבע שעה, משפשפים עם סקוץ' ושוטפים במים חמימים.