איך לחפש ולהאזין לפודקאסטים מומלצים וטובים?

רוצים לדעת איך להאזין ואיך לחפש פודקאסטים מומלצים ואיכותיים? אפשר לעשות את זה בכמה דרכים מעולות וחינמיות גם בלי הצורך באפליקציה.

כל המידע.

מהם פודקאסטים?

פודקאסטים הם תכניות אודיו או וידאו מוקלטות, בדומה לתכניות רדיו, המפורסמות ומוצגות על גבי רשת האינטרנט. ממש בדומה לתכניות רדיו, גם בפודקאסטים יש מנחים ויש הפקה של התכנית, יש מיקרופונים ובעיקר מדברים על נושאים מסויימים.

פודקאסט (Podcast) היא מילה המורכת מ פוד + קאסט. כאשר הראשונה מגיעה מהמילה אייפוד והשניה מגיעה והמילה הפצה. בעברית נהוג לומר הסכת לפי האקדמיה העברית.

פודקאסטים נכנסו חזק לשוק, גם בזכות העובדה שהם מאפשרים להאזין ולבצע עוד דברים במקביל, מה שלא אותנו לצרוך את השירות באופן ישיר, אלא רק באמצעות רקע. ממש כמו ששומעים שיר או מוזיקה.

קיימים פודקאסטים שונים, בתחומים שונים, על נושאים הקשורים לידע או לניסיון של הפודקאסטר (יוצר הפודקאסט) או נושאים אחרים.

איך לחפש ולהאזין לפודקאסט?

כאשר אנחנו רוצים לחפש מידע, לרוב אנחנו פונים לחברינו הידוע גוגל, ושואלים אותו את המידע הזה. אפשר גם להתייעץ עם חברים או מכרים או לגלות דרך הרשתות החברתיות.

דרך נוספת היא לגשת לאתר הפודקאסטים של ישראל, פודקאסטר, ולחפש שם פודקאסטים מעניינים לפי מנוע חיפוש מתקדם או לפי קטגוריות מחולקות בצורה נוחה.

כדי להאזין, לרוב צריך אפליקציה או שירות המאפשר לנגן את הפודקאס על גבי המכשיר שלכם. בכניסה לאתר פודקאסטים פודקאסטר, תוכלו לשמוע ולהאזין לכל פודקאסט ללא צורך להוריד אפליקציה ייעודית לכך.

דרכים נוספות הם לשמוע דרך גוגל פודקאסט, אייטיונס וכלים אחרים.