איך לבחור מאוורר תקרה לבית?

מאווררי תקרה הם דרך מצוינת לשמור על הבית קריר ונוח בקיץ וחם בחורף. אבל עם כל כך הרבה אפשרויות שונות בשוק, יכול להיות קשה לדעת מאיפה להתחיל. הנה כמה דברים שכדאי לדעת בבחירת מאוורר תקרה לבית:

מידת חדר

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון הוא גודל החדר שבו אתם מתכננים להתקין את מאוורר התקרה. גודל להב המאוורר קובע כמה אוויר הוא יכול להזיז, אז תצטרכו לוודא שהמאוורר שתבחרו הוא בגודל המתאים לחדר. ככלל, מאוורר עם גודל להב של 42 עד 48 אינץ' מעולים לחדר קטן, 52 עד 56 אינץ' לחדר בינוני ו-60 אינץ' או יותר לחדר גדול.

גובה התקרה

אם יש לכם תקרות גבוהות, תצטרך לבחור מאוורר עם מוט ייעודי. זהו מוט מתכת שמצמיד את המאוורר לתקרה ומוריד אותו לגובה המתאים. גובה להבי המאוורר צריכים להיות לפחות 215 ס"מ מהרצפה, אך לא יותר מ-245 ס"מ.

סגנון

מאווררי תקרה מגיעים במגוון סגנונות, כך שבטוח תמצאו אחד שמתאים לעיצוב הבית שלכם. אם יש לכם בית מסורתי, אולי תבחר מאוורר עם גימור עץ וערכת להבים הפיכה. אם יש לכם בית מודרני יותר, אולי תבחרו מאוורר עם גימור מתכת אלגנטי ועיצוב בעל להב אחד.

מאפיינים

בנוסף לתכונות הבסיסיות של מאוורר תקרה, כמו ערכת תאורה ושלט רחוק, ישנן מספר תכונות נוספות שאולי כדאי לשקול. לחלק מהמאווררים יש תכונות המאפשרות להפוך את כיוון הלהבים, מה שיכול לעזור להזרים אוויר בחורף ולשמור על קור רוח בקיץ. למאווררים אחרים יש תכונות המאפשרות לעמעם את האור או לשנות את צבע האור.

תקציב

מחיר מאווררי תקרה יכול לנוע בין כמה מאות ש"ח בטווח הנמוך לכמה מאות בטווח הגבוה ויש גם כאלו שעוברים את האלף ש"ח. בבחירת מאוורר חשוב להגדיר תקציב ולעמוד בו. יש מספר מאווררי תקרה מעולים בשוק שלא ישברו את הכיס.

לאחר שתשקלו את כל הגורמים הללו, תוכלו לבחור את מאוורר התקרה המושלם לבית שלכם. עם כל כך הרבה אפשרויות נהדרות זמינות, בטוח שתמצאו מאוורר העונה על הצרכים והתקציב שלכם.

טיפים נוספים

  • אם יש לכם מאוורר תקרה עם ערכת תאורה, ודאו שהנורות חסכוניות בחשמל.
  • כדי לשמור על מאוורר התקרה שלכם פועל בצורה חלקה, חשוב לנקות את הלהבים ואת המנוע באופן קבוע.
  • אם אתם גרים באזור עם תנאי מזג אוויר קיצוניים, כמו רוחות חזקות או חום/קור קיצוני, ייתכן שתצטרכו לרכוש מאוורר שתוכנן במיוחד לתנאים אלו.

איפה כדאי לקנות מאוורר תקרה?

ככלל, תוכלו לקנות מאוורר תקרה בחנות ייעודית או בחנות למכירת גופי תאורה כמו דיל תאורה.